Kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe

Kod produktu: info kwiaty doniczkowe
Dostępność: Dostępny w produkcji 2019
0 opinie  0 opinie  |   Napisz opinię

Opis

Rośliny doniczkowe są elementem ozdobnym nie tylko w mieszkaniu, ale także w ogrodach, na tarasach i balkonach. Niekwestionowaną zaletą kwiatów doniczkowych w ogrodach jest możliwość stworzenia dowolnych kompozycji w różnych zakątkach, od wczesnej wiosny, do późnej jesieni.

Niecierpek nowogwinejski (Impatiens New GuineaBegonia Bulwiasta (Begonia Tuberhybryda)

We wczesnym okresie rozwoju rośliny (u producenta) szczególnie ważnym elementem jest dobranie odpowiedniej wielkości doniczek dla rośliny. Wielkość naczynia ma wpływ na zdrowy wzrost kwiatów, a zatem i na ich wygląd, wzrost oraz kwitnienie u Klienta. Nasze rośliny doniczkowe produkowane są w kilku rodzajach doniczek w celu zapewnienia optymalnych warunków wegetacji. Kształt i rozmiar dobierane są do każdego gatunku indywidualnie. Bardzo ważne jest zachowanie proporcji między pojemnikiem a rośliną. Dla gatunków i odmian o niskim wzroście właściwe są doniczki o średnicy 8-11 cm, a dla wyższych — 12-16-cm.

Mięta pieprzowa (Mentha piperata)Pelargonia ogrodowa (Pelargonium zonale)

„Rośliny, które dzisiaj zwiemy balkonowymi (również doniczkowymi-przyp.red.), istniały o wiele wcześniej, niż człowiek wymyślił balkony. (...)Jest to jeden z wielu terminów opisujący grupę gatunków wystarczająco tolerancyjnych na zachcianki człowieka, który zmusza je do życia w ciasnej skrzynce.”
„Balkonowe rośliny ozdobne” Jarosław Rak

Scewola (Scaewola emula)Różnorodność gatunków

Opinie (0)

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej: 
W celu zamówienia, zadzwoń
502 27 28 43
Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej.